صفحه اصلی

درباره ما

تماس با ما

RSS
 
۱ اسفند ۱۳۹۴ ۳:۵۲ ب.ظ
   نماینده ای برای تمام شهر

به گونه ای با کاندیداهای جریان های مختلف تصمیم سازی نماییم که با برنده شدن نماینده هر یک از جریان های سیاسی کشور بتوان به برنامه و اهداف از پیش طرح شده برسیم …


دزفول نیوز : پس از ماه ها انتظار و برگزاری ده ها جلسه و نشست های مختلف با نخبگان داخل و خارج شهرستان توسط افراد و گروه های مختلف حاضر در شهرستان در خصوص معرفی و انتخاب برترین فرد جهت کاندیداتوری نمایندگی مجلس و چگونگی جلب حمایت های مردمی ، بالاخره فصل انتخابات فرا رسید و حدود سی نفر با گذشتن از فیلترهای نظارتی مختلف، در عرصه انتخابات نمایندگی مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی خود را کاندید نمودند. افرادی که کاندیداتوری را بر خود وظیفه دانسته و خود را حائز بالاترین شرایط نمایندگی مردم دزفول و حومه می دانند.

برخی از کاندیداها رمز پیروزی خودشان را در اعلام وابستگی به جناح و احزاب خاص دانسته اند و بعضی دیگر اعلام استقلال نموده و از انتساب به جریان های سیاسی کشور تبری جسته اند . البته نباید فراموش کرد که عملکرد و برخورد گذشته برخی از کاندیداهای حاضر در صحنه با گفته ها و رفتار فعلی آنها زاویه پیدا کرده به گونه ای که از آنها چهره ای متفاوت و فریبکارانه تداعی می کند . افرادی که سوابق نام و نانشان از جریان هایی است که الان به آنها پشت کرده اند .

قطعاً همانهایی که ماه ها در خصوص معرفی کاندیداهای مورد علاقه و همسو با تفکراتشان تلاش نموده اند اکنون نیز همچون دوره های قبل در برخی از رفتارهای چندگانه کاندیداها قرار گرفته اند . از طرفی دیگر تنوع قومی نیز مولفه ی دیگری در انتخاب کاندید مورد علاقه ایجاد نموده است که خواه نا خواه در هر دوره نسبت به دوره قبل پررنگ تر می باشد . اما تکلیف مردم دزفول و حومه چیست؟ از تعداد پر حجم کاندیداها، یقینا تمامی آنها دارای شرایط اولیه لازم برای حضور در این مسابقه را از شورای نگهبان کسب نموده اند . و حالا میبایست مردم با در نظر گرفتن اولویت های ملی، مذهبی و منطقه ای و همچنین شرایط برتر هر یک از کاندیداها ، رای خود را با نام یکی از آنها پر کنند . اما شرایط برتر چیست؟ چه آیتم هایی شرایط برتر را مشخص می کند ؟ سواد؟ تجربه؟ رنگ؟ زبان ؟ محل سکونت؟ جایگاه سیاسی اجتماعی؟ قومیت؟ اخلاق و منش؟ حمایت جناح ها و جریان های سیاسی؟ …

پاسخ ما به این سوالات چیست؟ شرایط برتر همراهی و حمایت با فتنه و فتنه گران است یا همسو بودن با جریانات خارج نشین؟انتخاب ما بر مبنای قومی گری است یا شرایط اعلام شده از امام و رهبری ؟ سپردن سکان قانونگذاری در کشور به انسان های بی تجربه و مدرک دار شایسته است یا به کسانی که نه تنها جایگاه اجتماعی ندارند ، مردم انقلابی را هم نمی شناسد و غلام گوش و چشم بسته جناح و جریان سیاسی مورد علاقه خود هستند؟ …

به نظر می رسد تا همین جا کافی باشد اما واقعیت های جامعه جدای از دوست داشتن و آرزوهاست. خواه ناخواه برنده انتخابات با یک جریان موافق، و با جریان مقابل، مخالف خواهد بود، پس بهتراست کسانی که خود را تاثیرگذار در انتخاب مردم می دانند به مطالب زیر توجه ویژه داشته یاشند :

۱- از فضاسازی های کاذب در جهت معرفی کاندیداها به لحاظ حفظ اعتماد مردم به رفتارهای معتمدین پرهیز شود.

۲- با رصد فعالیت های کاندیداها و شناخت فضای اجتماعی شهر و حومه شاید بتوان با احتمال بسیار بالایی پیروز این انتخابات را تشخیص داد پس شایسته است فارغ از تعصبات قومی و منطقه ای با نشست های جدی با هر یک از کاندیداهایی که نماینده احتمالی شهرستان تشخیص داده می شود در خصوص موضوعات قابل اختلاف در دوره های گذشته مانند انتصاب روسای ادارات و نهادها و همچنین ایجاد فضاهای مدیریتی خارج ار شهر و استان اتمام حجت نمود.

۳- درایت و هوشیاری فقط تلاش در انتخاب کاندیداهای مورد علاقه نیست. بلکه همراهی با برنده احتمالی انتخابات است چرا که انجام برنامه ها و رسیدن به اهداف با همراهی او میسر است.

۴- بر هیچکس تقابل آرای مردم دزفول و حومه در موضوع قومیت پنهان نیست پس چه بهتر آنست که زعمای طرفین، خواسته ها و برنامه های خود را با برندگان احتمالی از هر دو طرف به نقطه و توافقات مورد قبول برسانند به گونه ای که بتوان در روزگار پس از انتخابات اجرای تصمیمات را هر یک از طرفین، از نماینده پیروز پیگیر و طالب باشد و خود را در موفقت و شکست نماینده منتخب مردم شریک بداند .

 مقدم

lineنظر مخاطبان:نظرات کاربران:

1- گزینه های ستاره دار الزامی هستند.
2- ایمیل شما محرمانه خواهد بود.
نام *
ایمیل
سایت