صفحه اصلی

درباره ما

تماس با ما

RSS
 


۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴ ق.ظ
   وعده‌هایی که توخالی از آب در آمد!

 امید از مجموع حرف‌ها و اعمال افراد در انسان به وجود می‌آید. سخنانی طرح و وعده‌هایی با توجه به کمبودها و نیازها داده می‌شود که جامعه به گوینده اعتماد می‌کند و مردم امیدوار می‌گردند. امید را نمی‌شود با شعار به ملتی تحمیل کرد، بلکه شعارها خیلی زود رنگ می بازند و این عمل است که […]


 امید از مجموع حرف‌ها و اعمال افراد در انسان به وجود می‌آید. سخنانی طرح و وعده‌هایی با توجه به کمبودها و نیازها داده می‌شود که جامعه به گوینده اعتماد می‌کند و مردم امیدوار می‌گردند.

امید را نمی‌شود با شعار به ملتی تحمیل کرد، بلکه شعارها خیلی زود رنگ می بازند و این عمل است که مردم بدان نمره خواهند داد و آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. دولت یازدهم با شعار دولت امید پا به میدان رقابت نهاد و این شعار مورد قبول جامعه قرار گرفت چرا که ملت دیدند یک گروه با حرف و شعاری تازه پا به عرصه رقابت گذاشته‌اند و اینگونه وانمود می‌کنند که می‌توانند گره‌ای از گره‌های مردم باز نمایند.

اما هرچه از عمر دولتی که قرار بود هر ۱۰۰ روز گزارشی به مردم ارائه دهد، می‌گذشت، مشت آنها برای مردم خالی‌تر از قبل می‌شد. گزارش ۱۰۰ روز اول را با تاخیر به انتقاد از دولت قبل و خرابی همه کاسه و کوزه‌ها و مشکلات کشور از آب گرفته تا خاک و هسته ای و تا حتی سیب زمینی و… را به گردن دولت قبل نهادند و همچون روز اول انتخابات وعده دادند تا اگر مذاکرات به نتیجه برسد چنان و چنین می‌شود. در این بین وزرای اقتصادی دولت تدبیر وعده دادند که نرخ دلار و قیمت‌ها را پایین خواهند آورد و افزایش بی رویه نرخ دلار را تا قبل از دولت یازدهم، به گردن بی‌مسئولیتی و بی‌برنامگی دولت سابق انداختند و وزیر اقتصاد رسما پروژه کاهش قیمت دلار را کلید زد، اما هنوز چند روزی نگذاشت که داد رئیس بانک مرکزی به هوا خواست که قیمت دلار نباید از مرز ۳۳۰۰ پایین‌تر بیاید و رسماً آب پاکی را روی دست وزیر اقتصاد ریخت. از آن طرف قیمت خودرو نیز که سوژه‌ای پر وپیمان برای انتقاد از دولت قبل در روزهای آخر عمرش شده بود، دست حضرات اعتدالیون در قبل و بعد از انتخابات افتاد و دلیل گرانی خودرو را باز بی‌کفایتی مسئولان دولت دهم دانستند و وعده دادند تا اگر ملت به روحانی رأی دهد، قیمتها را کاهش خواهند داد، اما وقتی به روی صندلی قدرت تکیه زدند آنچه که ارزان نشد قیمت خودرو بود و درب خودروسازان روی همان پاشنه سابق می‌چرخید و هنوز هم می‌چرخد!

مسکن مهر نیز که با همه حرف و حدیثهایش جمع زیادی از قشر مستضعف را خانه‌‌دار و یا امیدوار به خانه‌دار شدن کرده بود، در دولت امید، از همان روز اول کلید ناامیدی را در دست مردم نهاد و رسماً وزیر مربوط آن را طرحی “مزخرف” خواند!!! و به جای آن وعده داد خانه‌های اجتماعی می‌سازد، اما با گذشت بیش از ۱۰۰۰ روز از عمر چهار ساله دولت نه خبری از مسکن اجتماعی شد و نه همتی برای رفع مشکلات از ساخت مسکن مهر. سرانجام اینکه قائم مقام وزیر راه در خصوص مسکن مهر در سال پایانی دولت گفت: «امسال قول تحویل مسکن مهر را نمی‌دهیم!»

پاس دادن و گره‌زدن همه مشکلات در طول عمر دولت یازدهم به پسابرجام، حکایتی دیگر از وعده‌هایی رنگارنگ دولت یازدهم بود که امروز مهمترین دستاوردش به گفته خود مسئولان ارشد دولتی “هیچ” بوده است.امروز بر هر شهروندی آشکار است، پسابرجامی که هر روز یکی از مسئولان بلندپایه دولتی زیرآب آن را می‌زند ،آفتابی است که خیلی زود غروب کرده و دستهایی که به قول معروف در حنا ماند.

برجامی که قرار بود مشکلات را حل کند و چرخ ها را بچرخاند، روزی نیست که این برجام چرخی را لنگ نگذارد و اخیراً نیز در آفتاب برجام، ۲ میلیارد دلار از اموال کشورمان را صاحبان برجام به غارت بردند تا این آفتاب و فتح‌الفتوح دولت، بیشتر خودی نشان دهد. البته باز هم در این خصوص دولت قبل را متهم و آمریکا را غیر قابل اطمینان می خوانند و رئیس جمهور، در این خصوص آمریکا را به گربه تشبیه می کند که دولت قبل گوشت را جلوی گربه انداخته است! اگر واقعا این گربه اینقدر نا مطئمن است پس چگونه است که این دولت فعالیتهای هسته ای را بتن ریزی کرد تا اطمینان این گربه را به دست آورد؟!

قرار بود که هم چرخ هسته‌ای بچرخد و هم چرخ اقتصاد کشور ومردم! اما امروز مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تعطیلی هفت هزار واحد صنعتی کشور خبر می‌دهد! و این تعطیلی‌ها در حالی است که توسط معاون اول رئیس جمهور مجوز ورود کالاهای لوکس صادر می‌شود و صدایی از دولت حقوق‌دان شنیده نمی‌شود.

نتیجه‌گیری این می شود که آیا با این دستورات و این طرز نگاه می توان امید به پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در این دولت که همه فکرش نگاه به خارج است داشت؟! از این رو است که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند باید ابتدا فکر و اندیشه ها اصلاح شود.

دهها نمونه دیگر از وعده هایی که داده شد و حرفهای رنگارنگی که هر روزه از زبان مسئولان زده شد اما عملی از سوی مسئولان دیده نشد وجو دارد که اگر بخواهیم به هرکدام بپردازیم حدیث طولانی می طلبد؛ اما نتیجه اینکه با این حرفها آیا می‌شود نام این دولت را دولت امید نهاد؟!

البته یک قشر از جامعه به این دولت بسیار امید دارند و عملکرد دولتیان این امید را در دل آنها تقویت کرده است و آن هم قشری است که دل در گرو غرب دارد و مکتبی لیبرال که همان اسلام اشرافیت و یا به عبارتی اسلام آمریکایی است سراغ ندارد، همان قشری که توانایی ایرانی را بستن با کدخدا و نیروی هوشمند ایرانی را در پخت آبگوشت بزباش مستعد می داند، همان قشری که وزیرش در ۱۹ شرکت پتروشیمی عضویت هیئت مدیره دارد و خانوادگی اداره می کنند و همان قشری که انقلاب و کشور را بدهکار به خانواده خود می‌دانند. همان قشری که تقویت روحیه انقلابی و جهادی را تندروی و افراط می‌دانند و وادادگی در برابر غرب را تدبیر نام می‌نهد، واقعاً امید در این اقشار زیاد است.

اما مردم انقلابی یقیناً امیدی به این گروهها و دسته‌ها نداشته و نخواهد‌داشت چرا که امید این قشر عظیم امید به درگاه الهی است. مردم انقلابی بمانند رهبر معظم انقلاب بر این باورند که می‌شود با اقدامی جهادی در همه عرصه ها، کشور را به سر مقصود نهایی رساند و با تقویت روحیه انقلابی عرصه را بر تاراج کنندگان فرهنگ اسلامی و ارزشهای انقلابی تنگ کرد .

*علی صالحی زاده – انصارحزب الله

lineنظرات کاربران:

1- گزینه های ستاره دار الزامی هستند.
2- ایمیل شما محرمانه خواهد بود.
نام *
ایمیل
سایتدر حال حاضر نظرسنجی نداریم

حمایت آمریکا از تغییر نظام سیاسی در ایران

آقای روحانی! هنوز هم ملاک جیب مردم است؟

جنایت‌هایی که آمریکا به‌خاطر آنها باید عذرخواهی کند

۱۰۰۰ روز برای «تقریبا هیچ» گذشت حالا مردم را سرگرم کنید!

اعتراف دولت روحانی پس از ۳ سال؛ احمدی‌نژادم آرزوست!

حاشیه های انتشار فیش حقوقی مدیران

آن روی سکه برجام را هم ببینیم

چرا جنجال علیه جمهوری اسلامی زیاد است؟

فروش اجباری آب سنگین

فاجعه‌ای که اقتصاد ایران را تهدید می‌کند

اطلاعیه دفتر احمدی نژاد درباره غارت ۲ میلیارد دلاری آمریکا

اوراق آمریکایی در «دولت اصلاحات» خریده شد

بالاخره سیف درباره نتایج برجام راست گفت یا دروغ!

توهین و تحقیر؛ آمریکایی‌ها چگونه از ظریف استقبال کردند؟

روحانی دهه هفتاد؛ روحانی دهه نود

ناتوانی دوباره دیپلماسی دولت یازدهم

چه شد که سیف به همه چیز اعتراف کرد؟

افزایش ۲۵۰ هزار تومانی یارانه در دولت یازدهم!

عده‌ای از معامله برد برد سخن می‌گویند، اما منظورشان باج دادن به آمریکاست

محسن رضایی :بعد از برجام نه اشتغال گسترش یافت نه اجناس ارزان شد

سخنگوی احمدی نژاد در خوزستان/ گردهمایی بزرگ اصولگرایان اهواز

سرنوشت نامعلوم کارت‌های سوخت/ زنگنه دقیقاً دنبال چیست؟

دستمزد ۹۵ کارگران تعیین شد +جدول

بابک زنجانی به اعدام محکوم شد

یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی ۲۰ اسفند واریز می‌شود

نتایج نهایی انتخابات مجلس در شهر تهران

بذرپاش: مجلس «وکیل‌الدوله» کشور را در شرایط رکود نگه می‌دارد

فرار از مطالبات معیشتی مردم؟

تهدید یک عضوکارگزاران به افشاگری‌علیه عارف

کوچک زاده به نمایندگی از ملت استعفاء داد

مصباحی‌مقدم: احتمال انتخاب روحانی در دوره بعد ضعیف است

با این خانواده تصادف کردید، منتظر پلیس نمانید! فرار کنید!

شریعتمداری: عصای موسی(ع) باطل‌السحر برجام!

توهین به معلمان ایرانی و عزتی که به پاسپورت ایرانی بازگشت!

تیمی از شورای امنیت برای بررسی حادثه صفی‌آباد دزفول عازم خوزستان می‌شود

کیهان: ۴۰ روز رِشتید تا پنبه کنید؟!

وزیر بهداشت: شاید انتقال برخی پیکرها ممکن نباشد

آقای روحانی! چرا در آینده!؟ همین امروز پاسخ انتقادات را بدهید

کیهان: قانون جنگل و بادکنک‌های رنگی!

روایتی نزدیک از اتفاقات خیابان ۲۰۴ منا

مگر قرار نبود یک ریال هم از بودجه ۹۴ به نتایج مذاکرات گره نخورد؟

ما معذرت می خواهیم…

مجری انتخابات ترکیب مجلس آینده را مشخص‌کرد!

معاون اول دولت روحانی در قوه قضاییه محاکمه خواهد شد

نتایج آزمون استخدام پیمانی استانداری خوزستان و فرمانداری ها اعلام شد+اسامی

ماجرای گریه مهدی هاشمی در اوین

رای‌گیری شورای امنیت برای تحریم‌های ایران

فرماندار حاضر در سخنرانی احمدی‌نژاد برکنار شد

از ﻓﺮدا ﺑﺮف ﻣﯽ آﯾﺪ، آﻣﺎدﻩ ﺑﺎﺷﯿﺪ !

آیت‌الله صافی مبلغ فطریه را اعلام کرد

پايگاه اطلاع رسانی رهبر

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان دزفول

پایگاه اطلاع رسانی دزفول نیوز

پایگاه خبری انصارحزب الله شهرستان دزفول

 
 
 

کليه حقوق محفوظ ميباشد . نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع ميباشد.
.Copyright ©2018 dezfulnews.com. All right reserved